Popieramy protestujących mieszkańców ul. Wolwinów

Zarząd nnaszego Stowarzyszenia poparł protestujących mieszkańców.  Im chodzi tylko  o pilne doprowadzenie nawierzchni ulicy Wolwinów do stanu umożliwiającego bezpieczne korzystanie z niej.

Poniżej treść naszego wystąpienia w tej sprawie do władz miasta:

Urząd Miasta Chełm

Zarząd Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska NASZ CHEŁM zwraca się z prośbą o pilne doprowadzenie nawierzchni ulicy Wolwinów do stanu umożliwiającego bezpieczne korzystanie z niej. Pragniemy podkreślić, że rozumiemy sytuację ludzi mieszkających przy tej ulicy i doceniając ich  postawę w pełni popieramy ich protest oraz podejmowane przez nich działania.

Rozmawialiśmy z mieszkańcami tej ulicy, obejrzeliśmy również materiał telewizyjny opublikowany na w stronie www.ichełm.tv. Sytuacja na tej ulicy naprawdę jest tragiczna. Zwracamy się więc do Pana z apelem o jak najszybszą interwencję władz samorządowych.

Wiemy, że ul. Wolwinów nie jest jedyną tak zniszczoną ulicą w naszym mieście. Przykłady można mnożyć (np. ulica Partyzantów – dojazd do Chełmskiej Biblioteki Publicznej, ulica Połaniecka – dojazd do Szkoły Podstawowej Nr 8, ul. Łowiecka, Prusa itd.). Rozmawiając z chełmianami znamy ich zdanie na temat jakości i stanu ulic miasta. Jednak przykład Wolwinowa dosadnie pokazuje, że są w naszym mieście obywatele drugiej kategorii – zostawieni sami sobie. Ulica bez pobocza, chodnika z nawierzchnią, która nie spełnia żadnych standardów bezpieczeństwa.

W naszym przekonaniu mieszkaniec Chełma jest ważny. Należy wsłuchiwać się w potrzeby Chełmian. Od lat przypominamy motto naszego Stowarzyszenia: – „Mieszkańcy wiedzą najlepiej czego potrzebują”. Obywatele chcą partycypacji w życiu miejskiej wspólnotyDoceniając powagę zaistniałej sytuacji prosimy o informację na temat działań podejmowanych przez Pana i kierowany przez Pana w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku

Joanna Bielecka

Do pobrania: pismo_dot._protestu_mieszkańców_Wolwinów (pdf)

Popieramy protestujących mieszkańców ul. Wolwinów
Tagged on: