Składamy petycję w sprawie biletów dla najmłodszych

Dzisiaj złożyliśmy w Urzędzie miasta petycję w sprawie wprowadzenia w Chełmie bezpłatnej komunikacji publicznej dla uczniów i przedszkolaków.

Uważamy, że wprowadzenie tego rozwiązania będzie okazją do podjęcia społecznej dyskusji nad usprawnieniem tras i rozkładów jazdy. Dla znajdującej się w kiepskiej kondycji spółki Chełmskie Linie Autobusowe może być to szansa na pozyskanie nowych pasażerów. Bezpłatny transport w sposób oczywisty zachęci rodziców najmłodszych mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej. Spopularyzuje i wypromuje używanie komunikacji miejskiej.

Liczba przewożonych osób od co najmniej 10 lat systematycznie spada mówi Joanna Bielecka, Prezes „Naszego Chełma”. – Naszym zdaniem firma chcąc odbudować swoje znaczenie musi szukać nowoczesnych rozwiązań. Takie już funkcjonują choćby w Krakowie i Warszawie. Za kilkanaście dni wdroży je Lublin.

Model bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci w Krakowie działa od ponad roku. Tamtejsi uczniowie szkół podstawowych i dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły jeżdżą komunikacją miejską bezpłatnie. Z darmowej komunikacji dzieci mogą korzystać codziennie przez cały rok szkolny. Od 1 września tego roku rozwiązanie takie wprowadził samorząd Warszawy. Z kolei w listopadzie tego roku stosowną uchwałę przyjęła Rada Miasta Lublina. Przepisy będą obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Petycja_CLA (777 pobrań )
Składamy petycję w sprawie biletów dla najmłodszych