Internetowa galeria sztuki – nasz najnowszy projekt

W czwartkowe (15 kwietnia) popłudnie otworzyliśmy pierwszą wystawę w naszej internetowej galerii sztuki.  Na wystawę „Życie w czasie niezwykłym” składa się blisko 100 prac zgłoszonych przez ponad 30 autorów. To rezultat naszego najnowszego projektu.

Z projektem wystartowaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Do współpracy zaprosiliśmy Wiesława Jędruszczaka, artystę plastyka. I wspólnie z nim jako Komisarzem naszej galerii zaprosiliśmy do wystawienia w niej swoich prac artystów na różne sposoby związanych z Chełmem lub powiatem chełmskim. Odzew przekroczył nasze oczekiwania. Zobaczcie zresztą sami – Korona ArtGalery.

W odróżnieniu od większości wystaw, wspólnym mianownikiem tej ekspozycji nie jest temat prac czy szkoła. Tym razem kryterium kwalifikacji był wyłącznie czas, w jakim prace powstały.  Określiliśmy go jako czas pandemii – od końca roku 2019 do… . No właśnie – w zasadzie do dzisiaj. Ostatnie prace dotarły do nas niespełna tydzień temu – informuje serwis chelmski.eu.

Na wystawie zobaczycie prace wykonane w bardzo różnych technikach, a ich  Autorzy należą do bardzo różnych grup wiekowych i interesują się bardzo różnymi tematami. Niektóre mogą zaskoczyć. Wszystkie razem tworzą jednak barwną, pełną emocji prezentację dorobku twórczego artystów związanych z naszym miastem.

A wybór daty otwarcia Korona ArtGalery – 15 kwietnia – nie jest przypadkowy. Dzisiaj świętujemy urodziny Leonarda da Vinci i Światowy Dzień Sztuki.

Obejrzyjcie film, w którym tak artyści jak i ludzie zaangażowani w przygotowanie Korona ArtGalery  opowiadają dlaczego jest to ważne przedsięwzięcie. A potem zapraszamy do zwiedzania.  Wystarczy kliknąć Korona ArtGalery

***

Chcielibyśmy aby nasza Korona ArtGalery  mogła się systematycznie rozwijać. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku udostępnić  3-4 kolejne wystawy. Liczymy na Wasze opinie i sugestie, które pozwolą na udoskonalenie tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do w naszych mediach społecznościowych.

Projekt stworzenia Korona ArtGalery wyszedł ze środowiska Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” i Stowarzyszenia Rozwoju Aktywności Społecznej „Triada”. Do współpracy zaprosiliśmy serwis chelmski.eu. Wkrótce dogrona mecenasu dołączyły: Biblioteka Pedagogiczna w ChełmieStowarzyszenie „Pasja” i Gmina Chełm.

Przedsięwzięciu patronują  Bon Ton Radio i Super Tydzień Chełmski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy

Internetowa galeria sztuki – nasz najnowszy projekt
Tagged on: