Nasz Chełm odpowiada II zastępcy prezeydenta

Jak z pewnością wiecie Daniel Domoradzki,  II Zastępca prezydenta miasta doniósł na nas do prokuratury. Poinformował o tym najpierw media, a następnie nas. Oczywiście odpowiedzieliśmy panu Domoradzkiemu.


W naszym piśmie napisaliśmy między innymi:

Pragniemy podkreślić, że składając 18 listopada pismo informujące Urząd Miasta Chełm o naszych wątpliwościach dotyczących procedur głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020, liczyliśmy na podjęcie merytorycznej dyskusji na ten temat. Zwłaszcza na zweryfikowanie, czy nie doszło do nieuprawnionego głosowania.  Udowodniliśmy, że taka możliwość istniała. Publicznie poinformowaliśmy o tym, jakimi metodami to uczyniliśmy. Jesteśmy przekonani, że podjęliśmy działanie, które dobrze służy tak Mieszkańcom naszego miasta, jak i idei Budżetu Obywatelskiego. Byliśmy inicjatorami powołania w Chełmie BO i już z tego powodu zależy nam zarówno na jego skuteczności, jak i transparentności. Przez lata mieliśmy co do tego szereg wątpliwości. Między innymi dlatego w ostatnich wyborach
samorządowych poparliśmy pana Jakuba Banaszka.
Nie będziemy w tym oświadczeniu odnosić się do szczegółów Pańskiego pisma. Zastosowany w nim prawniczy żargon, pozostawimy prawnikom. Pragniemy jednak z przykrością zauważyć, że po raz kolejny wyciągnęliśmy rękę do współpracy z chełmskim samorządem w zakresie naprawy BO i ta ręka zawisła w oczekiwaniu na wezwania naszych członków do prokuratury.

Pełną treść naszej odpowiedzi znajdziecie tutaj Pismo_odpowiedź_do-Pana-Wiceprezydenta..pdf (225 pobrań )

Nasz Chełm odpowiada II zastępcy prezeydenta