Pomóżmy Białorusinom

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”  wyraża swój sprzeciw wobec bezwzględnych działań jakie podejmują władze Białorusi w stosunku do własnego społeczeństwa. Jesteśmy przerażeni skalą przemocy wobec protestujących ludzi.

Pomóżmy BiałorusinomApelujemy do władz naszego miasta, przedsiębiorców i zwykłych mieszkańców naszego miasta – wspierajmy Białorusinów! Dobrym słowem, gestem, lub konkretną pomocą dla prześladowanych.

Białorusini – nasi sąsiedzi – od miesiąca codziennie wychodzą na ulice swoich miast, mówiąc „nie” reżimowi. Nie straszne im areszty, brutalne pobicia, utrata życia. Ryzykując zdrowiem i życiem walczą o wolność, godność i przyszłość swego kraju.

Pokojowe demonstracje są tłumione z wielką brutalnością. Do Polski trafiają ofiary tej państwowej przemocy. Przyjeżdżają do nas by w polskich szpitalach wracać do zdrowia.
W kraju zostają bez pracy i środków do życia. To im potrzebna jest pomoc. Pomóżmy im, tak jak nam, Polakom pomagano w latach 80-tych, czasach „Solidarności”. Dlatego też, każda złotówka wpłacona na ten cel za pośrednictwem  Belarus Solidarity Foundation, czy zrzutka.pl będzie istotnym wsparciem dla dręczonych przez reżim Białorusinów.

Apel_Stowarzyszenia-Nasz-Chelm.pdf (533 pobrania )

Zachęcamy do zapoznania się z rozmową z Adrieiem Elikau, Białorusinem, lekarzem laryngologiem pracującym m.in. w chełmskim szpitalu.

Pomóżmy Białorusinom
Tagged on: