Za wcześnie pytamy o tegoroczny BO

17 listopada poprosiliśmy włądze miasta o informacje dotyczące projektów, które powinny być zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

Chcąc poznać losy projektów przegłosowanych jeszcze w listopadzie zeszłego roku, a więc tych, które powinny zostać wykonane do 31 grudnia złożyliśmy wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Nie da się ukryć, że odpowiedź, która do nas dotarła jest – oględnie mówiąc – zastanawiająca.  Wygląda na to, że za wcześnie pytamy o tegoroczny BO. Otóż miejscy urzędnicy informują nas, że nie są w stanie odpowiedzieć w terminie ustawowym (14 dni od daty złożenia wniosku). W związku z tym udzielą odpowiedzi d0 28 grudnia. (treść odpowiedzi UM: WOA-I.1431.154.2020_odpowiedz-dot.-realizacji-zadan-BO-2020.pdf (287 pobrań ) ).

Skoro urząd będzie wiedział co się dzieje z projektami w ramach BO dopiero na trzy dni przed końcem roku, to kto i w jaki sposób kontroluje realizację przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców? Csię dzieje z pieniędzmi, które nie zostaną wykorzystane? Pytania można mnożyć na koniec jednak zawsze pojawia się to ostatnie – po co wogóle próbujemy angażować mieszkańców do uczestnictwa w życiu miasta, skoro i tak decydenci ich rozstrzygnięciami nie zamierzają się przejmować?

Za wcześnie pytamy o tegoroczny BO
Tagged on: