Apel do mieszkańców Chełma

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” w pełni popiera inicjatywę #Żyj po chełmsku zaproponowaną przez Prezydenta Miasta. Przyłączając się do niej chcemy także zaapelować także o wsparcie dla dziesiątków małych osiedlowych sklepików spożywczych. Planując zakupy wybierajmy te sklepy. Pamiętajmy o tym, że wśród ich właścicieli są ludzie, którzy wspierali nas godząc się na zakupy na przysłowiowy „zeszyt” i wydłużali terminy jego spłaty. Nie wahali się przekazywać towarów na cele społeczne. Teraz to oni potrzebują naszego wsparcia.

Nie wzywamy do bojkotu wielkich sieci handlowych. Jesteśmy jednak przekonani, że potentaci przez ten kryzys przejdą bezpiecznie. Sklepik spożywczy czy warzywniak, który także przed epidemią zmagał się z niskimi marżami i konkurencją sieciowych potentatów, już tak dobrze sobie jednak nie poradzi. Wybierając taki sklepik wesprzemy przedsiębiorców, od których w przyszłości zależeć będzie przetrwanie i rozwój naszych małych społeczności. To oni płacą podatki do budżetu miasta, z którego realizowane są miejskie wydatki.

W trakcie epidemii ważą się losy setek najmniejszych – często jednoosobowych – przedsiębiorstw i zatrudnianych przez nie pracowników. Zachęcamy wszystkich by zastanowili się nad tym jak mogą w tym trudnym czasie wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Podzielcie się z nami tymi propozycjami pisząc na adres: naszchelm2014@gmail.com. Każdą propozycję postaramy się spopularyzować za pośrednictwem dostępnych nam mediów.

Apel do mieszkańców Chełma
Tagged on: