Krótka bajka o tym jak urząd ze wspólnotami dyskutował

Zakończyła się listowna batalia Porozumienia Chełmskich Wspólnot Mieszkaniowych z władzami miasta i PUM sp. o.o. Korespondencja która kilka dni temu trafiła na adres Porozumienia skutecznie zniechęca do dalszej dyskusji.

Od ponad pół roku wspieramy Porozumienie Chełmskich Wspólnot Mieszkaniowych w ich zmaganiach z PUM o terminowe regulowanie zobowiązań. Wiele wskazuje, że już się to udało. Wspólnoty oczekiwały jednak stosownych gwarancji od prezydent miasta, która jest reprezentantem właściciela spółki.  Dały temu wyraz w piśmie, o którym pisaliśmy tutaj.

Na odpowiedź nie trzeba było tym razem długo czekać. Już 10 kwietnia Porozumienie otrzymało zadziwiające pismo Nie będziemy go komentować – zapraszamy do lektury Pismo-UM_10_04_2015.pdf (363 pobrania ) .  Ludzie reprezentujący Porozumienie nie pozostali dłużni i w odpowiedzi (5 maja 2015) napisali: >>… pragniemy jednak wyrazić swoje zdziwienie formą jaką przybiera korespondencja UM z bądź co bądź mieszkańcami naszego miasta. Co najmniej dwuznaczne wydaje się bowiem stwierdzenie, iż na pismo skierowane do Pani Prezydent udzieliło odpowiedzi Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych sp. o.o. przekazując tę odpowiedź 3 listopada 2014 r., wyłącznie „do wspólnot mieszkaniowych, których przedstawiciele w sposób czytelny się (…) podpisali.” Przypominamy – nie do PUM kierowaliśmy nasze pytania, a do Pani Prezydent i od Pani Prezydent oczekiwaliśmy odpowiedzi, a nie jak pani pisze: „Ponadto PUM Sp. z o.o. pytane przez lokalne media o stanowisko w związku z przedmiotowym pismem, również za pomocą mediów przekazało wyjaśnienia w powyższej sprawie.<< Całe wystąpienie znajdziecie tutaj  pismo_05_05_2015.pdf (325 pobrań )

Pani prezydent zakończyła polemikę w sposób mało efektowny:

„… podtrzymuję wyjaśnienia zawarte w piśmie (…) z dnia 10.04.2015 r. Jednocześnie informuję, iż szczegóły dotyczące zmian w zasadach przepływu środków pomiędzy PUM Sp. z o.o. a wspólnotami mieszkaniowymi zostały przekazane wspólnotom mieszkaniowym podczas spotkań, które odbyły się w pierwszej połowie maja br. w siedzibie Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych Sp. z o.o. przy ul. Bieławin 9 w Chełmie.
Uważam, iż w dużej części treść Państwa pisma z dnia 05.05.2015 r. nie ma charakteru merytorycznego, a sprawia wrażenie niestosownych komentarzy wzbogaconych nieuzasadnionymi stwierdzeniami i pomówieniami, do których z grzeczności nie będę się odnosić.”  pismo-UM_21_05_2015.pdf (320 pobrań )

Na to pismo już nikt nie chciał odpowiadać. Jednak styl narzuconej przez samorząd komunikacji każe nam przewidywać, że o Wspólnotach mieszkaniowych i spółce Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych jeszcze usłyszymy.

 

 

Krótka bajka o tym jak urząd ze wspólnotami dyskutował
Tagged on: