Pomagamy wspólnotom mieszkaniowym

Kiedy na przełomie października i listopada 2014 roku Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych rozpoczęło regulowanie swoich zobowiązań wobec istniejących w mieście wspólnot mieszkaniowych, wydawało się, że powołane we współpracy z nami  Porozumienie nie będzie miało już żadnej przyszłości. Niestety przykład awantury wokół wspólnoty z ul. Trubakowskiej pokazuje, że takie porozumienie nadal jest być potrzebne. Także i tym razem nie odmówimy wspólnotom naszej pomocy.

„Afera” na ul. Trubakowskiej wynika ze swoistego ubezwłasnowolnienia mieszkańców przez zarządcę wspólnoty. Ludzie, którzy są właścicielami mieszkań nie korzystają z przysługujących im praw. Najpierw się tym zapewne nie interesowali. Po latach nie potrafią się odnaleźć w gąszczu przepisów i ograniczeń. Z informacji, które do nas docierają wynika, że jest to problem, który dotyka wiele wspólnot. Pomożemy im w jego rozwiązaniu.

Już dzisiaj ogłaszamy, że  mieszkańcom chełmskich oferujemy pomoc prawnika i specjalisty zajmującego się księgowością. Możecie zadawać im pytania. Na razie drogą elektroniczną: naszchelm_radzi@naszchelm.eu.

Przygotowujemy się także do zorganizowania specjalnego szkolenia poświęconego prawom wspólnot i ich mieszkańców. W ciągu kilku dni ogłosimy jego termin i miejsce.

Pomagamy wspólnotom mieszkaniowym