Pomożemy chełmskim wspólnotom

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych problematyką wspólnot mieszkaniowych. Przygotowujemy się do zorganizowania specjalnego szkolenia poświęconego prawom wspólnot i ich mieszkańców. Wkrótce ogłosimy jego termin i miejsce. Zachęcamy do uważnej lektury naszego kącika.

Mieszkańcom i zarządom chełmskich wspólnot chcemy zaoferować pomoc prawnika i specjalistów zajmujących się księgowością – mówi Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia Nasz Chełm. Od dzisiaj możecie Państwo zadawać im pytania. Polecamy drogą elektroniczną: naszchelm_radzi@naszchelm.eu.

Opisywany na łamach chelmski.eu konflikt rozgorzał we wspólnocie na ul. Trubakowskiej, w naszym przekonaniu, dlatego, że właściciele tamtejszych mieszkań nie potrafią skorzystać z przysługujących im praw. Przez lata się tym zapewne nie interesowali. Dzisiaj nie potrafią się odnaleźć w gąszczu przepisów i ograniczeń. Siła własnego bezwładu zostali w pewnym sensie ubezwłasnowolnieni przez zarządcę wspólnoty. Z informacji, które do nas docierają wynika, że jest to problem, który dotyka wiele wspólnot. Oferujemy pomoc w jego rozwiązaniu.

Zajęliśmy się sprawą wspólnot mieszkaniowych jeszcze cztery lata temu. Kiedy na przełomie października i listopada 2014 roku Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych rozpoczęło regulowanie swoich zobowiązań wobec wspólnot , wydawało się, że powołane we współpracy z nami  Porozumienie nie będzie miało już żadnej przyszłości. Niestety przykład awantury wokół wspólnoty z ul. Trubakowskiej pokazuje, że takie porozumienie nadal jest być potrzebne. Także i tym razem nie odmówimy więc wspólnotom naszej pomocy.

Pomożemy chełmskim wspólnotom